Szczęśliwy numerek na dziś:

15Nasi PARTNERZY

Zebrania z Rodzicami

16
października
2017

26 października (czwartek) odbędą się zebrania z Rodzicami. Klasy pierwsze i drugie o godz. 16.30, klasy trzecie o godz. 17.15

Godz.16:30
Klasa Ia - sala nr 9
Klasa Ic - sala nr 10
Klasa Ie - sala nr 3
Klasa If - sala nr 11
Klasa IIa - sala nr 5
Klasa IIb - sala nr 2
Klasa IIc - sala nr 1
Klasa IIe - sala nr 6
Klasa IIf - sala nr 8

Godz.17:15
Klasa IIIa - sala nr 3
Klasa IIIb - sala nr 2
Klasa IIIc - sala nr 10
Klasa IIId - sala nr 5
Klasa IIIe - sala nr 4

Tarnowski Turniej Matematyczny

19
października
2017

Kolejny etap przygotowań do Tarnowskiego Turnieju Matematycznego poprzez udział uczniów naszej szkoły w warsztatach. Najbliższe
warsztaty 21.10.2017 (sobota) rozpoczną się o godz. 10.00 w budynku C w sali C06 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Harmonogram warsztatów:
10.00-11.00 - Beata Czernecka wygłosi wykład pt. "Niezmienniki i kolorowanie"
11.00-11.30 - przerwa
11.30-13.00 - Edyta Garbarz wygłosi wykład pt. "Nierówności między średnimi"
Uczniowie zainteresowani proszeni są o kontakt z opiekunem grupy panem
W. Cichockim.

W "Siódmym" obchodziliśmy dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej Uroczystość w kinie "Marzenie" rozpoczęła część oficjalna, podczas której pan dyrektor, Marian Kozik złożył nauczycielom życzenia i wręczył nagrody.
Tradycyjnie podczas święta nauczycieli zaprezentowały się klasy pierwsze. W tym roku najciekawiej przedstawiły się klasy: 1f zajmując I miejsce, 1a i 1c, którym przypadło drugie miejsce i 1e, która znalazła się na trzecim miejscu.
Gratulacje!
Zobaczcie więcej zdjęć. DZIEN_NAUCZ_2017.JPG

FIFA CUP 2017 z "Siódmym"

10
października
2017

Zapraszamy do udziału w zawodach „Tarnów FIFA CUP 2017”. Szczegóły w regulaminie.
Regulamin FIFA CUP 2017.
LINK do zgłoszeń VII LO:
https://docs.google.com/forms/d/1Q-DxldqGXLNSIQwqgWl5Dc-iM9Ytg4LCr44CqhoI4Lk/viewform?edit_requested=true fifa.jpg

Tarnowski Turniej Matematyczny

5
października
2017

Informujemy, że rusza czwarta edycja konkursu matematycznego adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą "Tarnowski Turniej Matematyczny".
Tarnowski Turniej Matematyczny to zawody ogólnopolskie, których ideą jest zarówno rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów jak i przygotowanie młodzieży do przyszłych startów w zawodach matematycznych o podwyższonym stopniu trudności takich jak ogólnopolska olimpiada matematyczna. Turniej odbywa się pod patronatem JM Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie i jest organizowany przez Zakład Matematyki.
Rozpoczynamy przygotowania do Tarnowskiego Turnieju Matematycznego poprzez udział uczniów naszej szkoły w warsztatach. Najbliższe warsztaty 07.10.2017 (sobota) rozpoczną się o godz. 10:00 w budynku C w sali C06 Państwowe Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Harmonogram warsztatów:
10:00-10:45, dr hab. Marek Karaś wygłosi wykład pt. "There is no magic in the math” 10:45-11:15. przerwa
11:15-13:00, Dominik Burek wygłosi wykład pt. "Indukcja matematyczna"

Uczniowie zainteresowani proszeni są o kontakt z opiekunem grupy panem W. Cichockim.

26 września klasa 1a wzięła udział w lekcji niemiecko-angielskiej zorganizowanej z okazji Europejskiego Dnia Języków przez panią
Jadwigę Woyke oraz panią Magdalenę Stochmal.

W czasie lekcji uczniowie mieli możliwość wykorzystania swoich umiejętności językowych tworząc przekład wiersza z języka polskiego na języki angielski
i niemiecki. Rozwiązali także krótki quiz językowy oraz dopasowywali przysłowia
w języku polskim do ich odpowiedników w języku angielskim i niemieckim. Lekcja przebiegła w bardzo miłej atmosferze a uczniowie ochoczo wykonywali przydzielone im zadania.
dzien_jezykow_2017.jpg

Na pierwszy w tym roku konkurs fotograficzny wpłynęło bardzo dużo zdjęć. Przesyłaliście wspomnienia pięknych miejsc, interesujących zabytków, codziennych wakacyjnych dni.
Najlepsze zdjęcia przygotowali: Daria Kawula 1a - I miejsce; Angelika Prędota 3b
i Bartosz Tryba 3b - II miejsce; Alicja Kozioł 3b - III miejsce. Ponadto wyróżnienia otrzymują: Klaudia Jasińska 1e, Angelika Klich 2b, Patrycja Lebryk 3b, Anna Kapustka 2b, Patrycja Oleksyk 2b, Gabriela Libirt 2b, Szymon Molczyk 3b.
Gratulujemy!
Natomiast tematem październikowego konkursu fotograficznego będą "Wszystkie barwy jesieni".
Zobaczcie więcej zdjęć. wrzesien_konkurs_fot.jpg

Uprzejmie informujemy, że trwa nabór nowych, zdolnych osób zainteresowanych udziałem w Tarnowskiej Lidze Debatanckiej. Debata próbna odbędzie się 5 października (6, 7 lekcja) w sali numer 5.
Każdy z ochotników będzie mógł pochwalić się swoimi zdolnościami retorycznymi i merytorycznymi, a także umiejętnościami w zakresie argumentowania poprzez przygotowanie osobistej wypowiedzi na dany temat.
Proponowane tezy:
1. Miłość jest ślepa
2. Skuteczne wychowanie jest tylko możliwe w oparciu o uniwersalne wartości
3. Warto być innym niż wszyscy
4. Istnieją granice wolności człowieka
5. W Polsce nie ma przyszłości dla młodych ludzi
Następnie kandydaci do drużyny VII LO w tegorocznej edycji Tarnowskiej Ligi Debatanckiej przygotują się do roli mówców podczas dwudniowych warsztatów, na których zagłębią się w tajniki debatowania.
Serdecznie zapraszamy odważnych i tych mniej odważnych do niezwykłego przedsięwzięcia jakim są debaty oksfordzkie!

Dzień Chłopaka w 2c

1
października
2017

29 września uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią, panią Renata Susułowską obchodzili Dzień Chłopaka. Dziewczyny dla każdego chłopaka przygotowały coś słodkiego.
2c_dzienchlop.JPG

3c na wycieczce w Krakowie

1
października
2017

26 września klasa 3c wraz z nauczycielami: panią Bożeną Parą i panem Andrzejem Mleczko pojechała do Krakowa, by wziąć udział w Salonie Maturzystów. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertami najważniejszych uczelni w Polsce, pobrać informatory i co najważniejsze na poważnie zastanowić się nad wyborem swojej życiowej drogi.
Prawdziwym strzałem w dziesiątkę było wysłuchanie wykładu Piotra Ludwikowskiego pt. "Przede wszystkim myśl - jak zdać dobrze egzamin maturalny z matematyki". Dzięki temu nawet laicy odkryli, że matematyka może być prosta!
Idąc na to spotkanie grupa prowadzona przez pana Andrzeja Mleczko odwiedziła miejsca, gdzie znajdował się Instytut Geografii, nim został przeniesiony do Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ. Były to następujące lokalizacje przy ul. Grodzkiej: Collegium Broscianum oraz dawny arsenał Władysława IV. Zwieńczeniem wycieczki było odszukiwanie na budynkach ciekawych symboli związanych mniej lub bardziej
z masonerią. 3c_krakow.jpg

Dzisiaj odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2016/2017. Zajęliśmy w kategorii chłopców IV miejsce w Tarnowie.
Wyniki ogłoszono podczas odbywających się na nowym stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego Otwartych Mistrzostw Tarnowa
w lekkiej atletyce. czwarte_miejsce.jpg

Drodzy uczniowie, rozpoczynamy kolejną edycję zmagań z językiem angielskim. Podobnie jak w ubiegłych latach będzie się on składał z pięciu etapów - pierwszy już w październiku.
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w rywalizacji. Regulamin oraz szczegółowy harmonogram konkursu znajdziecie wkrótce na naszej stronie internetowej. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do swoich nauczycieli anglistów.

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli dziś w "Salonie Maturzystów" zorganizowanym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Młodzież z klas 3a, 3b i 3d wysłuchała wykładów poświęconych przygotowaniu się do matury matematyki i języka polskiego przygotowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Maturzyści mieli okazję zapoznać się
z wymaganiami i procedurami egzaminacyjnymi. Przejrzeli również oferty kształcenia uczelni wyższych z Krakowa i innych ośrodków akademickich. salon_maturzystow_2017.jpg

Klasa 3b warsztatach w OHP

23
września
2017

22 września uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP. Zajęcia były poświęcone kształtowaniu kariery zawodowej.
ohp_3b.jpg

W pierwsych tygodniach września uczniowie klas pierwszych VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, wraz ze swoimi wychowawcami
i pedagogiem szkolnym, uczestniczyli w ogniskach integracyjnych.

Spotkania odbywały się na kampingu przy ul. Piłsudskiego. Jak wspominają pierwszoklasiści, każde upłynęło w miłej i spokojnej atmosferze. Uczniowie mieli możliwość lepszego poznania swoich kolegów. Dzięki spotkaniom atmosfera
w klasach jest przyjemniejsza i cieplejsza.
Zobaczcie jak było w klasie 1c i klasie 1f. ogniska_2017.jpg

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Szczegóły znajdziecie w regulaminie.
Regulamin konkursu fotograficznego.

Szansa na stypendium

20
września
2017

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od 16 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej
z małych miejscowości.

Stypendium mogą otrzymać uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy spełniają podane kryteria:
- uzyskali średnią ocen 4,5;
- pochodzą ze wsi lub małej miejscowości do 20 tys. mieszkańców;
- posiadają dochód brutto na jednego członka rodziny niższy niż 0,7 najniższego wynagrodzenia brutto ogłaszanego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej;
- posiadają dodatkowe osiągnięcia w nauce, wolontariacie, sporcie itd.;
- uzyskali pozytywną opinię katechety, wychowawcy oraz proboszcza.
Miesięcznie stypendyści otrzymują do 310 zł. Program stypendialny obejmuje nie tylko pomoc finansową, lecz również formację. Stypendyści co roku spotykają się na letnim obozie formacyjno-integracyjnym w jednym z największych miast Polski.
W ciągu roku szkolnego stypendyści spotykają się w gronie diecezjalnym na rekolekcjach, zimowiskach, dniach skupienia. Nad ich formacją czuwają księża koordynatorzy. Podopieczni Fundacji są zachęcani do angażowania się w działania
o charakterze wolontariatu.
Aby złożyć wniosek o stypendium należy skontaktować się z koordynatorem diecezjalnym – w diecezji tarnowskiej jest nim ks. Tadeusz Michalik
(kontakt: 14/ 631 173 50, Wydział Katechetyczny, ul.Legionów 30, Tarnów).
Więcej informacji:www.dzielo.pl. dzielo_tysiaclecia.jpg

Ogłaszamy coroczną zbiórkę przyborów szkolnych dla wychowanków Klubu Integracji Międzypokoleniowej „Lumen” (dawna świetlica profilaktyczno-wychowawcza).
Przewodniczący klas proszeni są o kontakt z organizatorami akcji - panią Magdaleną Stochmal lub panią Urszulą Banaś-Mróz do dnia 20.09.2017.

Uwaga absolwenci

6
września
2017

Świadectwa dojrzałości poprawki będą wydawane w dniu 12 września
w godz.8.00-15.00.

Rodzice składają dokumenty do 15 września. Dochód netto nie może przekroczyć 514,00 zł na jedną osobę w rodzinie, hektar przeliczeniowy to 288,00 zł.
Dokumenty do pobrania.
Oświadczenie.
Wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego.
Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego.
Informacja o fakturach.

Znowu w szkole

4
września
2017

Społeczność VII Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęła dzisiaj nowy rok szkolny. Uroczystość odbyła się w kinie "Marzenie", a poprzedziła ją Msza Święta w Bazylice Katedralnej.
Na część oficjalną złożyły się prezentacja multimedialna poświęcona rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz wystąpienie dyrektora szkoły, pana Mariana Kozika. Następnie uczniowie klas drugich i trzecich zaśpiewali piosenki, w trzech językach, które z optymizmem wprowadziły obecnych w nowy rok szkolny.
Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas,
a pierwszoklasiści także na zwiedzanie szkoły.
Więcej zdjęć w galerii. ROZPO_2017.JPG

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczniemy uroczyście 4 września
o godz. 9.00 w kinie "Marzenie".

Wcześniej, o godz. 8.00 w Bazylice Katedralnej odprawiona zostanie Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy!

Starsze informacje w Archiwum.