Szczęśliwy numerek na dziś:

9Nasi PARTNERZY
 VII NIEBO

Gazetka szkolna "Siódme Niebo"

Tak, wykonanie wspólnego zdjęcia na tle naszego graffiti nie jest proste. Ale chyba w końcu się udało...

grupa_graffiti.jpg

W styczniu mieliście za zadanie sfotografować zimę, zimowe krajobrazy. Tym razem nagradzamy zdjęcia: Klaudii Korzeniowskiej 2b - I miejsce, Anny Kapustki 2b - II miejsce i Angeliki Klich 2b - III miejsce. Wszystkie z klasy dziennikarskiej.
Gratulujemy!
Natomiast tematem lutowego konkursu będą wspomnienia z ferii zimowych. Utrwalcie na fotografiach wyjazdy, sporty zimowe, spacery i inne wyjątkowe
i zwyczajne sposoby spędzania wolnego czasu i odpoczynku.
Obejrzyjcie zdjęcia. stycz_konkfot.jpg

Uczniowie z klasy dziennikarskiej przygotowali filmik poświęcony przeciwdziałaniu przemocy, szczególnie wobec dzieci.

Zapraszamy do oglądania.

Nagranie przygotowali: Wiktoria Kwiek, Wiktoria Molczyk i Kamil Zakrzewski.

pochod_2918.JPG Zdjęcia znajdziecie w naszej galerii.
Zapraszamy do oglądania.

W auli Jana Pawła II w Domu Katechetycznym obejrzeliśmy dziś spektakl jasełkowy przygotowany przez uczniów klasy 1a pod kierunkiem księdza Łukasza Matyki.
Wzruszający spektakl wprowadził nas w świąteczny nastrój, który dopełniły kolędy zaśpiewanie przez naszych uczniów. Tradycyjnie odbyły się także spotkania wigilijne poszczególnych klas, podczas których uczniowie dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i wspólnie śpiewali kolędy. Niektóre klasy robiły też pamiątkowe zdjęcia.
Tak było... jaselka_2017.JPG

W listopadzie mieliście za zadanie sfotografować swoje pomysły na jesienne wieczory. Tym razem równorzędne pierwsze miejsce otrzymują: Angelika Klich 2b i Kinga Nalepa 3b.
Gratulujemy!
Natomiast tematem grudniowego konkursu będzie oczywiście Boże Narodzenie. Fotografujcie wszystko, co się Wam kojarzy ze świętami: choinki, dekoracje, świąteczny stół, ozdoby w zbliżeniu, odświętne stroje, potrawy... konki_fot_list_2017.jpg

Na październikowy konkurs fotograficzny "Wszystkie barwy jesieni" wpłynęło bardzo dużo zdjęć. Fotografowaliście jesienne krajobrazy, przyrodę, zwierzęta, detale.
Najlepsze zdjęcia przygotowali: Jagoda Madejczyk 2b i Karolina Szot 3b - obie
I miejsce; Laura Ciochoń - II miejsce; Patrycja Lebryk 3b - III miejsce. Ponadto wyróżnienia otrzymują: Angelika Klich 2b, Katarzyna Marć 3b, Weronika Michoń 3b, Bartosz Tryba 3b, Katarzyna Rędzina 3b.
Gratulujemy!
Natomiast tematem październikowego konkursu będzie "Mój pomysł na jesienne wieczory". Sfotografujcie, jak spędzacie czas wolny w jesieni.
Zobaczcie wszystkie zdjęcia. konkfot_paz2017.jpg

W czwartek uczniowie klasy 3b wybrali się na zdjęcia plenerowe w Parku Strzeleckim. Udało im się nie tylko uchwycić piękne, kolorowe barwy jesieni, ale nawet zaprzyjaźnić się z wiewiórką...
Zobaczcie sami. jesien_3b.jpg

Klasa 2b we Wrocławiu
2b_wroclaw_2017.JPG

11 października uczniowie klasy 2b wybrali się na dwudniową wycieczkę to Miasta Spotkań, czyli Wrocławia. Podczas podróży mieliśmy okazję zobaczyć wiele niesamowitych miejsc i rzeczy charakterystycznych dla tego miejsca.
Wycieczka rozpoczęła się w środę wyjazdem o godzinie 6.30. Już po paru radosnych godzinach wszyscy dojechaliśmy na miejsce i ruszyliśmy zwiedzać zoo. Na miejscu mogliśmy zobaczyć wiele wspaniałych zwierząt, lecz szczególną uwagę przykuło Afrykarium. Tego samego dnia udało nam się zwiedzić Halę Stulecia i Ogród Japoński. Wieczorem natomiast wybraliśmy się na niesamowity pokaz fontanny.
Następnego dnia, w czwartek, wyruszyliśmy na miasto z przewodnikiem. Podziwialiśmy piękną wrocławską architekturę oraz niesamowite mosty. Po drodze udało nam się naliczyć sporo krasnoludków, które są wielką atrakcją Wrocławia. Na koniec wybraliśmy się obejrzeć Panoramę Racławicką oraz Muzeum Narodowe.
W ciągu zaledwie dwóch dni udało nam się zobaczyć wiele niesamowitych miejsc
i zauroczyć się pięknem Wrocławia. Wycieczka niewątpliwie się udała. Podobnie jak pogoda. Byliśmy również mile zaskoczeni przepięknym domkiem zakonnym Notre Dame, w którym nocowaliśmy. Do Tarnowa wróciliśmy koło godziny 21, pełni wrażeń i pięknych wspomnień.
I zdjęcia Zuzy.
Jeszcze więcej zdjęć w galerii. wroclaw2b.jpg

Podobnie jak w ubiegłym roku nasza szkoła włączyła się w akcję "Jak nie czytam, jak czytam". Tym razem czytaliśmy na ruinach zamku na Górze Świętego Marcina oraz na fontannie przy ul. Krakowskiej.
Klasa 2b, w ubiegłym tygodniu, udała się na wycieczkę na Marcinkę. Tam pokazaliśmy, że czytać można na ruinach zamkowych, mając widok na panoramę Tarnowa. I nie przeszkadzają nam w tym nawet "dzikie" zwierzęta. Wczoraj klasa 1b udowodniła, że czytać można także na fontannie. Wybraliśmy najciekawszą w naszym mieście - układ słoneczny.
Pokazaliśmy, że uczniowie "Siódmego" czytają, że czytanie jest wśród młodzieży popularne i staramy się zachęcać do czytania innych, również dorosłych. Bo przecież ciekawa książka to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu!
"Jak nie czytam, jak czytam" to ogólnopolska akcja czytania, której organizatorem jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole". Jej celem jest promowanie czytania wśród młodzieży, która pokazuje, że czytać można wszędzie. W ubiegłym roku biliśmy rekord w czytaniu jak największej ilości uczniów na tarnowskim Rynku.
Zobaczcie jak było. jaknie_czytam_2017.JPG

1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka zachęcający uczniów do ruchu na świeżym powietrzu.
Dziewczęta i chłopcy mogli rywalizować między sobą na boiskach Pałacu Młodzieży grając w koszykówkę i piłkę nożną. Każda drużyna biorąca udział w rozgrywkach dostała upominki. Zwycięzcami grupy chłopców została klasa 2d, a dziewczyn - 1f.
Gratulujemy!
Zobaczcie jak było. 1.JPG

W majowym konkursie fotograficznym pochwaliliście się swoimi domowymi pupilami (choć nie wszystkie z nich nadają się do przytulenia). Wybór najlepszych okazał się bardzo trudny - nadesłaliście dużo zdjęć, "słodkie" portrety.
Najlepsze zdjęcia przygotowali: Jagoda Madejczyk 1b i Patrycja Słowik 1b - I miejsce; Patrycja Lebryk 2b i Aleksandra Wójcik 2b - II miejsce; Bartosz Tryba 2b i Oskar Budzik 2b - III miejsce.
Dodatkowo wyróżnienia otrzymują: Karolina Pocica 2b, Katarzyna Marć 2b, Aleksandra Dragan 2b, Klaudia Korzeniowska 1b, Patrycja Oleksyk 1b.
Przypominamy, że tematem czerwcowego konkursu fotograficznego jest koniec roku szkolnego - jak kończymy naukę (pomysłowe, dowcipne zdjęcia kojarzące się
z nadchodzącymi wakacjami). Termin składania prac tym razem krótszy - do
12 czerwca, na adres: redakcja7niebo@interia.pl.
Zobaczcie sami. zwierzaki_2017.jpg

Zapraszamy do obejrzenia drugiej części sondy zrealizowanej w ramach lekcji plenerowej z języka angielskiego, pod kierunkiem pani Agaty Bochenek oraz pani Magdaleny Stochmal.
Obejrzyjcie. sonda_2.jpg

Zobaczcie film zrealizowany w ramach lekcji plenerowej z języka angielskiego, pod okiem pani Agaty Bochenek oraz pani Magdaleny Stochmal.

Zobaczcie sami. zsonda_o7lo.jpg

Uczniowie klasy dziennikarskiej ćwiczyli robienie zdjęć w plenerze. Ich zadaniem było znalezienie wiosny.
Zdjęcia przygotowali: Anna Kapustka, Gabriela Librit, Zuzanna Jop, Klaudia Korzeniowska, Jagoda Madejczyk, Angelika Klich, Natalia Wajdowicz, Patrycja Oleksyk, Weronika Chudy, Julia Kurek, Wiktoria Kwiek, Patrycja Słowik, Zuzanna Ptasznik.
Zobaczcie jak wyszły. wiosna_2017.jpg

W III LO w Tarnowie odbył się dzisiaj Konkurs Piosenki Lat 70. i 80.
Naszą szkołę reprezentował duet: Karolina Pocica i Adrian Kaczówka, którzy zaprezentowali w piosenkę "Lay all your love on me" z filmu "Mamma Mia".

Karolina została wyróżniona za aktywność na scenie w trakcie występu.

Fotorelację z występu przygotował Dawid Batko z klasy 3a, a informację opracowały Karolina Pocica i Kamila Lenkiewicz z klasy 2b konkurs_piosenka_l70.jpg

Poniżej przedstawione są główne wyznaczniki relacji, których powinny być przestrzegane podczas prowadzenia jej.
• gatunek dotyczący wydarzeń, które się jeszcze nie zakończyły
• prowadzony na żywo
• sami jesteśmy uczestnikami wydarzenia
• zawiera fakty
• suche fakty są uzupełnione barwnymi opisami przebiegu wydarzeń
• dozwolone jest ukazanie emocji osoby tworzącej ją
Zebrała Patrycja Oleksyk z klasy 1b dziennikarskiej

Konkurs dziennikarski

5
kwietnia
2017

Redakcja gazetki szkolnej "Siódme Niebo" zaprasza do wzięcia udziału
w konkursie dziennikarskim. Należy przygotować, do wyboru: reportaż, wywiad lub fotorelację. Termin zgłaszania prac: 26 maja 2017 r.

Szczegóły w regulaminie konkursu.

Owoce hobby - talenty

5
kwietnia
2017

Dzisiaj w kinie „Marzenie” odbył się Przegląd Talentów VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Była to już 7. edycja konkursu, w którym uczniowie „Siódmego” mogli zaprezentować swoje zainteresowania oraz talenty.
W tegorocznym przeglądzie udział wzięło kilkanaście osób z klas pierwszych, drugich i trzecich. Kilkoro uczniów zaśpiewało, prezentując swoje niezwykłe wokale. Można było również obejrzeć taniec break-dance, a także prezentacje rysunków. Pod koniec całego wydarzenia wszyscy wystąpili na scenę i odebrali dyplomy oraz niewielkie upominki od pana dyrektora, Mariana Kozika.
Przegląd Talentów pozwala odkryć, jak wiele uzdolnień i zainteresować posiadają uczniowie naszej szkoły. Było to interesujące wydarzenie, które ukazało jak bardzo wszechstronni są nasi koledzy i koleżanki.
Ralację przygotowała Zuzanna Ptasznik z klasy 1b dziennikarskiej
A tu więcej zdjęć zrobionych przez Karolinę Bryg i Magdę Przeklasę z klasy 3a. talenty_2017.jpg

23 marca uczniowie dziennikarskiej klasy 1b uczestniczyli w konferencji prasowej na temat Karpackiego Wyścigu Kurierów.
Tegoroczny wyścig będzie przebiegał przez Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Jabłonkę, Veszprem oraz Papa. W tym roku udział weźmie 33 drużyny. Najwięcej, bo aż 5 drużyn jest z Polski oraz drużyny z Holandii, Niemiec, Włoch, Słowacji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.
Na konferencji uczniowie naszej klasy mogli zobaczyć jak wygląda praca dziennikarza. Głównie oni wykonywali zdjęcia oraz przeprowadzali wywiady. Nie przysłuchiwali się zbytnio przemówieniom, ponieważ konferencja ta niebyłą ich pierwszą i są dobrze zorientowani na temat tych zawodów.
Patrycja Oleksyk, klasa 1b
Więcej zdjęć w galerii. kwk_2017.jpg

Najlepsze zdjęcia w marcowym konkursie fotograficznym, którego tematem były portrety naszych koleżanek, przygotowali: Kinga Nalepa 2b - I miejsce, Klaudia Kieć 2a - II miejsce i Kacper Waśko 2b - III miejsce.
Dodatkowo wyróżnienia otrzymują: Jagoda Madejczyk 1b, Paulina Wieczorek 2e
i Zuzanna Ptasznik 1b.
Przypominamy, że tematem kwietniowego konkursu fotograficznego jest wiosna: "Kto pierwszy ją znajdzie!". Czekamy na zdjęcia budzącej się do życia przyrody. portrety_2017.jpg

Trwają przygotowania naszych uczniów do finału piątej edycji tarnowskiego konkursu muzycznego „KONTRA-TAKT". Dzisiaj odbyło się spotkanie integracyjne wszystkich trzech grup, które wystąpią w finale. Atmosfera była bardzo przyjemna i sprzyjająca nawiązywaniu kontaktów.
Po krótkim zaznajomieniu się ze sobą uczestnicy warsztatów wykonali ćwiczenia taneczne na rozluźnienie, a następnie odbyli próby wokalne prowadzone przez pana Grzegorza Gawlika. Kolejne spotkania będą prowadzone już w osobnych grupach,
a trenerzy skupią się na szlifowaniu naszych umiejętności.
Koncert finałowy odbędzie się 18 kwietnia.
Materiał przygotowały Karolina Pocica i Kamila Lenkiewicz z klasy 2b dziennikarskiej, które reprezentują "Siódme" w finale konkursu.
Więcej zdjęć w galerii. kontra_takt_1.JPG

Zapewne wielu z was zastanawia się jak powinien wyglądać prawdziwy artykuł publicystyczny. Po taki gatunek zazwyczaj sięgają np. dziennikarze, przez co dla "zwykłego człowieka" często napisanie artykułu publicystycznego wydaje się być nierealne do zrealizowania. Jednak są to tylko pozory. Każdy z nas jest w stanie napisać idealny artykuł publicystyczny. Wystarczy tylko zapamiętać kilka najważniejszych zasad:
-pamiętaj, że tytuł musi być chwytliwy, budzący ciekawość czytelnika
-daruj sobie długi, majestatycznie wstęp-jest niepotrzebny
-pisz o aktualnych zdarzeniach
-stosuj pytania retoryczne
-bądź błyskotliwy
-pisz o ludziach, nie o "personelu"
-zajmuj się problemami, a nie pojedynczymi sytuacjami
-pamietaj o akapitach i śródtytułach
-pisz dynamicznie
-stosuj cytaty, tabele, wykresy oraz zdjęcia
-zrezygnuj z zaskakującej puenty.
Rady zebrała Klaudia Korzeniowska, klasa 1b

Tego uczniowie klasy 1 b dziennikarskiej chcieli dowiedzieć się przed świętem kobiet. Na głównych ulicach miasta pytali panie, jak chciałyby spędzić Dzień Kobiet i panów, jak umilają im to święto.
Łatwo nie było. Większość przechodniów odchodziła w pośpiechu, nawet nie słuchając kto i o co chciałby ich zapytać. Ale Wiktoria Kwiek i Klaudia Lekka były wytrwałe. Udało się im zebrać materiał, który zmontował Dawid Batko z klasy 3a.
Co z tego powstało? Zobaczcie. sonda_dzien_kobiet.jpg

W lutym tematem konkursu fotograficznego była zima. Najlepsze zdjęcia przygotowali: Jagoda Madejczyk 1b (I miejsce), Adrian Kaczówka 1b (II miejsce), Kinga Nalepa 2b (III miejsce).
Wyróżnienia otrzymują: Patrycja Oleksyk 1b i Kacper Waśko 2b.
Obejrzyjcie najlepsze zdjęcia.
konkfot_luty.jpg Tematem marcowego konkursu są kobiety, dziewczyny - przygotowujemy portrety koleżanek z VII LO i nie tylko. Można również nadsyłać autoportrety - selfie.
Mamy już pierwsze zdjęcia, wykonał je Dawid Batko z klasy 3a, a modelka to Karolina Pocica z klasy 2b.
Tu znajdziecie całą sesję. karolina_dawid.JPG

Najciekawsze zdjęcia oświetlonego miasta zrobiła Karolina Szot 2b
i zajęła pierwsze miejsce w styczniowym konkursie fotograficznym.

Drugie miejsce przypadło Patrycji Oleksyk 1b, trzecie - Adrianowi Kaczówce 1b. Przypominamy jeszcze o lutowym konkursie fotograficznym, którego tematem jest "Zima" (zimowe krajobrazy, przyroda zimą, sporty zimowe itp.). konk_stycz.jpg

Nie wiesz jak napisać felieton? To nic trudnego! Wystarczy, że zapamiętasz kilka podstawowych zasad:
-określ cel felietonu
-wybierz temat, który cię interesuje
-pisz o aktualnych zdarzeniach lub problemach
-wykazuj się subiektywizmem
-zachowaj swobodny styl
-pisz w sposób dowcipny
-stosuj elementy ironii, groteski
-nie bój się użyć fikcji literackiej
-zaskakuj czytelnika
-spraw, aby wzbudzić emocje u odbiorcy
-nie rozpisuje się! Felietony nie są długie
-nie zapomnij o puencie na zakończenie.
Dzięki tym radom bez problemu i z przyjemnością napiszesz świetny felieton.
Rady zebrała Klaudia Korzeniowska, klasa 1b

Dzisiaj w VII LO kończyło się pakowanie paczek dla polskich dzieci
i polskich rodzin z Kresów Wschodnich w ramach akcji „Pomóżmy Mikołajowi dotrzeć na Kresy”.

Młodzi dziennikarze "Siódmego Nieba" wspierali młodzież w realizacji akcji, a także mieli okazję poddlądać w pracy profesjonalnych dziennikarzy, którzy odwiedzili naszą szkołę. Były to m.in. redakcjemiesięcznika i portalu "Tarnow.in", Radia Kraków i Telewizji Kraków.
Zobaczcie naszę fotorelację. paczki_krakowska_tv.JPG

Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Oleksyk z klasy 1b, drugie - Angelika Klich z klasy 1b.
Gratulacje!
Przypominamy, że tematem grudniowego konkursu fotograficznego są Święta Bożego Narodzenia - wszystko co kojarzy się ze świętami (dekoracje, choinki, potrawy, stroje itp.) konk_fot_listop.jpg

Redakcja gazetki "Siódme Niebo" włączyła się w realizację szkolnego projektu poświęconego odzyskaniu niepodległości przez Polskę
i Tarnów oraz osobom, którym to zawdzięczamy.

W ramach projektu zrealizowanych zostało wiele różnorodnych zadań, m.in. filmy
o działalności Tadeusza Tertila, burmistrza Tarnowa w okresie Wielkiej Wojny, które przygotowali i zrealizowali uczniowie z klas multimedialnych. Odwiedzili w nich miejsca związane z burmistrzem, przeanalizowali działania Tertila, a nawet wcielili się w jego postać.
tertil_zaj.jpg
Tu obejrzycie cały film nr 1.
I film nr 2.
Uczniowie VII LO zapoznali się także z biografiami wielkich postaci zaangażowanych w odzyskanie niepodległości przez Polskę i Tarnów: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa oraz Tadeusza Tertila. Na temat każdego z bohaterów Niepodległej przygotowana została prezentacja multimedialna.
Obejrzyjcie prezentację poświęconą osobom, które związane są z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz podsumowującą cały projekt.
sl.jpg Młodzież chciała się również dowiedzieć, co mieszkańcy Tarnowa wiedzą
o odzyskaniu przez Polskę i Tarnów niepodległości oraz o bohaterach tamtych czasów. W tym celu przeprowadzona została sonda uliczna, a czego się dowiedzieliśmy - zobaczcie sami.
sonda_niepodl.jpg Uczniowie z klas dziennikarskich przygotowali również audycję słowno - muzyczną, którą społeczność VII LO wysłuchała w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. Złożyły się na nią pieśni patriotyczne, informacje dotyczące odzyskania niepodległości i ciekawostki. Audycja została przygotowana i nagrana przez uczniów z klas multimedialnych.
Tu posłuchacie całej audycji.

Mikołaj Polański z klasy 2b dziennikrskiej odebrał wczoraj nagrodę za spot telewizyjny promujący bezpieczną jazdę przygotowany na II Powiatowy Konkurs
o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W tym roku hasło konkursu to: "Wyłącz telefon, włącz myślenie".

Spot przygotowali i nagrali uczniowie klasy 2b: Mikołaj Polański, Oskar Budzik i Wiktor Kutrzuba. W sumie na konkurs wpłynęło 41 prac prezentujących treści dotyczące zagrożenia, jakie stwarzają uczestnicy ruchu drogowego używający telefonów komórkowych.
Gala wręczenia nagród w konkursie odbyła się w Żabnie w Gminnym Centrum Kultury i była połączona z programem edukacyjnym dla młodzieży „Road Show” przygotowanym przez Komendę Wojewódzką Policji.
Tu znajdziecie cały spot.
A tu więcej zdjęć z gali. mikolaj_pol.jpg

W październikowym konkursie na zdjęcia jesiennych krajobrazów i przyrody pierwsze miejsce zajęli Jagoda Madejczyk 1b i Adrian Kaczówka 1b, drugie - Patrycja Oleksyk 1b, trzecie - Magdalena Przeklasa 3a.
Wyróżnienia otrzymali: Angelika Klich 1b, Anna Kapustka 1b, Wiktoria Kwiek 1b, Aleksandra Wójcik 2b, Karolina Szot 2b oraz Zuzanna Ptasznik 1b i Karolina Bryk 3a - za serie zdjęć Parku Strzeleckiego.
Wybór najciekawszych zdjęć jesieni okazał się bardzo trudny - na konkurs wpłynęło wiele interesujących prac. Wszyscy zrobiliście bardzo dobre zdjęcia. Zobaczcie sami: Jesień cz.1 i Jesień cz.1
Przypominamy jeszcze o listopadowym konkursie fotograficznym: zdjęcia rozświetlonych światełkami cmentarzy po zmroku. jesien.JPG

Wakacje w obiektywie

3
października
2016

W naszym pierwszym w tym roku konkursie fotograficznym "I po wakacjach..." zwyciężył Szymon Molczyk z klasy 2b za zdjęcia z Pragi. Drugie miejsce zajęła Joanna Soja z klasy 3a za wspomnienia
z Wrocławia, koncertu amerykańskiego rapera i Festiwalu Kolorów
w Krakowie. Trzecie - Alicja Kozioł z klasy 2b za panoramiczne przestawienie wakacji.

Wyróżnienia otrzymują: Michał Piotrowski (2b) i Wiktoria Kwiek (1b).
Gratulujemy! Zdjęcia można będzie obejrzeć w naszej gazetce "Siódme Niebo" już wkrótce.
Przypominamy, że tematem październikowego konkursu fotograficznego jest "Jesień" (jesienny krajobraz, jesienny wystrój wnętrza, przyroda jesienią itp.). Na zdjęcia czekamy do 28 dnia października. Prosimy przesyłać na adres: redakcja7niebo@interia.pl.

Klasa 3a dziennikarska ćwiczyła dzisiaj w Parku Strzeleckim robienie zdjęć plenerowych. Uczniowie szukali jesieni, ale park nadal zielony i letni.
Zobaczcie jakie zdjęcia udało się zrobić. park.jpg

Konkurs fotograficzny

11
września
2016

Redakcja "Siódmego Nieba" zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym. Szczegóły znajdziecie w regulaminie.
Regulamin konkursu fotograficznego.

Polecamy:
Kanał na You Tube o tym, jak poprawnie posługiwać się językiem polskim. Możecie być zakoczeni, że niektóre słowa czy zwroty, których używacie na codzień wcale nie są poprawne. Posłuchajcie Pauliny.