Aktualności

Wiadomości

Literackie sukcesy naszych uczennic.

Literackie sukcesy naszych uczennic.

 
        
 
                        
 
Z radością informujemy, że uczennica kl. 1a Amelia Ogar została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży im. Dostojewskiego na utwór prozatorski na temat: „W poszukiwaniu Boga w człowieku”. Praca Amelii otrzymała wyróżnienie i tym samym znalazła się w pierwszej dziesiątce nagrodzonych. Organizatorem konkursu było Wydawnictwo św. Macieja Apostoła. Zwycięska praca oraz wszystkie wyróżnione opowiadania i eseje zostały opublikowane jako pokłosie konkursu w postaci osobnej książki „Nawrócenie przez cierpienie”, która ukazała się w kwietniu. Laureaci otrzymali kilka egzemplarzy autorskich, ponadto trafiły one do naszej szkolnej biblioteki oraz do biblioteki miejskiej w Tarnowie.
Z kolei w piątek 5 czerwca odbyło się ogłoszenie wyników Międzyszkolnego Konkursu Interdyscyplinarnego „Pamięć i tożsamość” – intelektualny testament Jana Pawła II. Konkurs, zaproponowany w 100. rocznicę urodzin Papieża Polaka, miał na celu m.in. rozbudzanie postawy twórczej i poszukującej prawdziwych wartości. Z naszej szkoły udział wzięła uczennica klasy 1a Ewelina Kabała. Podczas finału, który odbył się w ZSME w Tarnowie mieliśmy okazję zapoznać się z fragmentami prac uczestników. Ewelina podjęła się refleksji na temat rozumienia wolności w oparciu o słowa Jana Pawła II: „Wolność jest dana człowiekowi przez Stwórcę i jest mu równocześnie zadana”.
Zdjęcia z rozdania nagród – dzięki życzliwości p. Łukasza Mączko.
Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół Mechaniczno Elektrycznych w Tarnowie. Relację z finału konkursu można znaleźć na stronach:
 
 
Skip to content