News and Blog

Wiadomości

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

Dnia 6 stycznia 2019 roku po raz 11 wyruszy ORSZAK TRZECH KRÓLI.

Po mszy św. ok godziny 13 wszyscy tarnowianie będą mogli uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu, które na trwale wpisało się w tradycje naszego liceum.

Orszak przejdzie przez Rynek, ul. Wałową, ul. Targową i zakończy się w szopce w Klasztorze Bernardynów. W tym roku widowisko przygotowane przez prof. Renatę Susułowską obsadzać będą uczniowie kl.I a, IIa, IIf, IIIa i IIIe.

Trzej królowie dosiądą koni, a Herodowi towarzyszyć będzie diabeł, który w tamtym roku budził największe zainteresowanie wśród dzieci.

W przygotowanie tego projektu zaangażował się cały sztab ludzi. Wśród najbardziej aktywnych odnajdziemy prof. M. Drwala, Ks.L. Matykę, prof. J. Woyke, prof. A. Koronę, prof. J. Sorotę.

Pan Dyrektor postarał się o to, aby współpracowały z nami Kuria, Urząd Miasta, Orkiestra Zakładów Azotowych, Straż Miejska, Policja, Tarnowski Teatr i prywatne osoby, które należą do sympatyków naszej szkoły.

Zapraszamy na to wspaniale i ważne wydarzenie, w którym wystąpi 30 uczniów VII LO. Ciekawostką może być ze każdego roku do pochodu przyłączają się inne szkoły i organizacje.

Skip to content