Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej w VII LO
26 września 2025 2025-09-26 16:56Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej w VII LO
Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej w VII LO
W dniach 29 września – 3 października 2025 r. nasza szkoła włącza się
w ogólnopolską inicjatywę Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej, koordynowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Celem Tygodnia jest:
-
podnoszenie świadomości na temat różnych form przemocy rówieśniczej,
w tym cyberprzemocy, -
kształtowanie postaw empatii, przyjaźni i wzajemnego szacunku,
-
promowanie reagowania na sytuacje przemocowe i poszukiwania pomocy,
-
budowanie bezpiecznej i przyjaznej atmosfery w naszej szkole.
W ramach akcji zaplanowano warsztaty, prelekcje i działania informacyjne, które mają pomóc młodzieży w lepszym rozumieniu problemu oraz we wspólnym przeciwdziałaniu przemocy.
List Ministra Edukacji do młodzieży
Related Posts
Trzy dni pełne wrażeń
wycieczka klasy 2D do Trójmiasta
19 czerwca 2026
65 views
Szkolny piknik w EkoSiole
8 czerwca 2026
222 views
Ogłoszenie
2 czerwca 2026
231 views
Terenowa lekcja klasy 1C
w Krakowie
28 maja 2026
295 views
Zebrania z Rodzicami
26 maja 2026
267 views