Aktualności

Wiadomości

Wycieczka w Beskid Wyspowy
do Limanowej

IMG_9344(1)

Wycieczka w Beskid Wyspowy <br> do Limanowej

Uczniowie, którzy byli zaangażowani w organizację Orszaku Trzech Króli – 13.06. 2024 r. uczestniczyli w zorganizowanej specjalnie dla Nich wycieczce. Celem była Limanowa położona w Beskidzie Wyspowym. Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzania  Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej. Ta secesyjna bazylika wzniesiona w narodowym stylu zachwyca architekturą wnętrza z pięknymi ołtarzami, polichromią, witrażami i rzeźbami. Ksiądz Marek Wojak przybliżył historię tej świątyni. Następnie młodzież udała się do pływalni limanowskiej, gdzie również poza pływaniem grano w kręgle na dwutorowej kręgielni, bilard i w squasha.
Po kilku godzinach wysiłku fizycznego ksiądz zorganizował wycieczkę na Miejską Górę, położoną 716 m ponad miastem. Po 1,5 godzinnym ”spacerze” cudem 😊 dotarliśmy na szczyt góry, gdzie znajduje się na wysokości 37 m Krzyż Jubileuszowy; krzyż wzniesiono dla uczczenia 2000- lecia chrześcijaństwa. Kolejnym punktem wycieczki była pizza w lokalnej restauracji, która – po również intensywnym schodzeniu z Miejskiej Góry – smakowała wszystkim wyśmienicie.

Ostatnie chwile w Limanowej poświęcono na spacery po ryneczku.
Wbrew prognozom pogoda dopisała; była to niesamowita wyprawa, wspaniała integracja, która scala uczniów, uczy współpracy, sprzyja budowaniu pozytywnych relacji.
Dziękujemy naszemu katechecie – księdzu Markowi Wojakowi i Pani Justynie Dudziak
za zorganizowanie i opiekę na wycieczce.

 

Skip to content