News and Blog

Wiadomości

Pielgrzymka maturzystów

czestochowa_2018

Pielgrzymka maturzystów

We wtorek, 24 kwietnia prawie setka maturzystów naszej szkoły udała się wraz z wychowawcami i katechetami, do jasnogórskiego sanktuarium. Tam przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej modlili się o potrzebne łaski na czas zbliżającej się matury i rekrutacji na studia. Ale każde osobiste spotkanie z Maryją jest też dobrą okazją do zatrzymania się i zawierzenia Jej całego swojego dorosłego życia. Pielgrzymka maturzystów to zaproszenie dla młodych, aby pomyśleli o swojej przyszłości, o tym że każdy z nas powołany jest do świętości i powinien odkryć w jaki sposób to powołanie realizować – w życiu małżeńskim, kapłańskim czy zakonnym.

Podczas kilkugodzinnego pobytu na Jasnej Górze modliliśmy się nabożeństwem Drogi Światła, mieliśmy czas na zwiedzenie Sanktuarium i spowiedź, a kulminacyjnym punktem pielgrzymki była Msza Święta, którą koncelebrował ks. Łukasz Matyka.

Swoimi wrażeniami podzieliły się uczennice klasy 3e:

„Wyjazd do Częstochowy dał nam, maturzystom, nową silę i motywację. Przez spotkanie z naszą Matką Maryją nabraliśmy pewności, że wszystko jest możliwe. Czujemy, że z Maryją możemy zdać wszystkie egzaminy, zarówno egzamin maturalny jak i codziennie zdawane przez nas egzaminy z życia i naszej wiary”.

 

Zdjęcia :

Skip to content